Le Demon

ANASAYFA / HAKKIMIZDA

www.ledemon.com.tr

10 Eylül 1981 yılında Mersin’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitim yıllarından sonra eğitim hayatına kuaförlük bölümünden devam etti ve oradan mezun oldu.

Mezun olduktan sonra Mersin'de başlayıp; Ankara, Bursa, İstanbul ve Bodrum illerinde Bay Bayan ve Çocuk Kuaförü olarak mesleğini geliştirmeye, başarı sağlayarak sanatını ifşa etmeye, yüksek seviyelere getirmeye, en iyisini yapmayı kendine hedef olarak belirledi.

Daha sonra doğduğu il olan Mersin'e dönerek sanatını Mersin Hiltonsa Otelinde Bay-Bayan Kuaför salonunda sergilemeye başladı, kariyerine kendi işinin sahibi olarak devam etti. Burada Mersin'in ve çevre illerin Elit-Popüler kesimine hitap etmeye başladı. Yanına ilk ve orta eğitimini bitiren kardeşi Mahmut DELİ'yi alarak, bu sektörde başarılı olması için gereken ne varsa kendisiyle geçen süreçte paylaştı.

2005 yılında Mersin Palmiye Mahallesinde ve Mersin Hilton Otelinin içinde kendi işletmesini kurmaya karar verdi. Önceliği bir ünvandı. Tek düşüncesi farklı, sempatik, akılda kalabilen, bir o kadar da popüler ve eleştiri konusu olan bir ünvan bulmaktı. Araştırmaları sonucunda bulunan ve hedef konulan isim Le Demon'du. Fransızca öğretmeni eşi sayesinde bulduğu bu ünvan kendisinin içine yer edinmiş ve geleceğinin ışığı olarak görmüştü.

Kurucusu Sertaç Duran olan Le Demon; 2005 yılında Mersin Palmiye Mahallesinde hizmet vermeye başladı ve Mersin’de standartların üzerinde bir Bay-Bayan kuaförü haline geldi. Profesyonel, güleryüzlü, yeniliğe açık dinamik ve hijyenik ekibiyle hizmet vermeyi kendine prensip olarak benimsedi. Yurtdışında Almanya, İtalya, Paris, ispanya, Portekiz, Yunanistan, Amerika, Dubai, Japonya gibi ülkerde ve yurt içinde birçok ilde sertifikalı eğitimler alıp kendisini ve personelini geliştirmeye devam etti. Le Demon’a çevre illerden talep çoktu ve şubeleşme kararı aldı.

İlk şubesini 2008 yılında Adana Hiltonsa Oteli'nde hizmete geçirdi. Burada kalitenin ve başarının adresi haline gelmeyi başardı. Mersin’de şubeleşme yolunda devam etti. Mersin Hitonsa Otel’de 2011 yıllarında şubesini hizmete açtı ve müşteri memnuniyetini daima ön planda tutan Le Demon uzman personeli ile ismini üst sıralara taşıdı. Sertaç Duran halen sektörün içinde, evli ve 2 çocuk babasıdır.